top of page
פוסטים אחרונים בבלוג
עקבו אחרי לעוד המלצות
  • Instagram
מצאו מלון

טיול יום לנאפפליו

נאפפליו נמצאת כשעתיים וחצי נסיעה מאתונה והיא מושלמת לביקור כחלק מטיול יומי או לשהייה של יום יומיים במידה ומחפשים קצת שקט פסטורלי באזור הקרוב לאתונה. שימו לב, במידה ובחרתם לישון בה כדאי לקחת בחשבון שזה יתאים במיוחד לזוגות שברצונם חופשה רגועה של ניתוק, אין בעיירה חיי לילה ובילויים כאן הם בעיקר סביב מסעדות, בתי קפה וספא במלון שבו תלונו.

Nafplio greece


מסלול טיול יום מאתונה לנאפפליו

(עצירה ראשונה)

תעלת קורינט Corinth Canal - פלא הנדסי יוצא דופן שנמצא במרחק של שעה נסיעה מאתונה ולגמרי שווה עצירה בדרך. התעלה שמחברת את המפרץ הסרוני עם המפרץ הקורינתי החלה את דרכה כבר במאה הראשונה לספירה בימיו של נירון קיסר, אך כרייתה ופתיחתה הרשמיים נעשו בין השנים 1881-1889. מדובר בתעלה שקיצרה את מרחק השיט מאתונה וליתר דיוק מפיראוס לים האדריאטי ב-320 קילומטרים, אורכה 6.2 קילומטר, רוחבה בין 21 – 25 מטר ועומקה 8 מטרים. כדי להגיע לתעלה יש לרדת מכביש האגרה המהיר אל הגשר. ממנו ניתן לצפות על יאכטות של תיירים וספינות מסע ששטות בתעלה.

טיפ: ישנם כמה גשרים מעל התעלה, ולא לכולם מאוד נוח להגיע. הגשר בתמונות נמצא כאן (הוויז לא מכיר ועדיף לנווט אליו עם גוגל)(עצירה שנייה)

האתר הארכיאולוגי של נימאה Archaeological site of Nemea - עפ"י המיתולוגיה היוונית בנימאה הרקולס גבר על אריה הנימאה (Nemean Lion) וכאן גם התקיימו המשחקים העתיקים של נימאה. כיום במקום זה נמצא מוזיאון ארכיאולוגי והריסות מקדש זאוס שנבנה במאה השישית לפנ"הס. הכניסה לאתר היא בתשלום, הוא לא גדול וממצים אותו דיי מהר. נקודה טובה לעצירה בדרך לנאפפליו אפילו אם זה רק בשביל התמונות במקדש.

Nemea Greece


נאפפליו Nafplio - נאפפליו היא עיירת נמל בחבל פלופונסוס שביוון, בחלק הצפוני ביותר של מפרץ ארגוליס. היא שימשה כעיר הבירה הראשונה של יוון המודרנית החל משנת 1829 ועד 1834.

העיר העתיקה של נאפפליו בנויה ברובה על גבי חצי אי שבולט לתוך מפרץ ארגוליס ויוצר מפרץ קטן - מפרץ נאפפליו. העיירה עצמה נחשבת לרומנטית מאוד ע"י המקומיים, היא בנויה מסמטאות צרות, בתים ציוריים וכנסיות קטנות. היא נחשבת לאחת הערים היפות ביוון, בעיקר בזכות סגנון הבנייה האיטלקי שנותר כאן מהכיבוש הוונציאני במאה ה-18. הכיכר המרכזית של העיר נקראת כיכר סינטגמה Syntagma square, ממש כמו באתונה. כיכר רחבה מוקפת בניינים עתיקים, מסעדות וחנויות. כדאי להתחיל את הטיול בעיר ממנה ופשוט לשוטט ברחובות הקטנים.


טיילת נאפפליו - הטיילת של נאפפליו משופצת ומחודשת מהווה נקודה מרכזית בעיירה. הליכה על הטיילת כיפית בכל שעות היום אך במיוחד בזמן שקיעה. בשעה זו היא מתמלאת באנשים, מקומיים ותיירים, שבאים לצפות בשקיעה ממנה או מאחד מהברים או המסעדות שנמצאים עליה. ממליצה לתפוס מקום ישיבה בחלק החיצוני של אחד הברים ולצפות עם כוס יין.מבצר פלמידי Palamidi fortress - בגובה 230 מטר ממוקם מבצר פלמידי שמשקיף על נאפפליו. השם ניתן למבצר על שמו של בנו של בונה המבצר שגם המציא את האלפבית היווני ועוד מספר המצאות חשובות. ניתן לעלות אליו ברגל ע"י טיפוס של כ-900 מדרגות או לנסוע ברכב על כביש שמוביל ממש לשער הראשי. בפסגה נגלה נוף מדהים למפרץ, אחד הנופים היפים ביוון כולה. המבצר הוא אתר גדול ומסועף, תקדישו לו שעתיים לפחות.

Palamidi fortress nafplio


ארוחת צהריים וקינוח

מסעדת Kakanarakis 1986 - מסעדת דגים ופירות ים מעולה במרכז העיר, מומלצת לארוחת צהריים או ערב. אם מבקרים ביום שמשי כדאי לשבת בחוץ. כל המנות שהזמנו היו מעולות!


בית קפה Black Cat - בית קפה היפסטרי עם קפה מעולה, טחון במקום.


גלידריות - חותם נוסף של האיטלקים באזור זה הוא כמות אדירה של גלידריות שמוכרות ג'לטו איטלקי בכל פינה בעיר. גן עדן לחובבי הגלידה.

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page