top of page
פוסטים אחרונים בבלוג
עקבו אחרי לעוד המלצות
  • Instagram
מצאו מלון

אז מי בעצם היה סיישל?

הרפובליקה של סיישל הינה מדינת איים באוקיינוס ההודי מזרחית ליבשת אפריקה. האיים התגלו ע"י שייטים פורטוגזים במאה ה-16 ונכבשו ע"י הצרפתים במאה ה-18. הצרפתים קראו לאיים סיישל על שם שר האוצר הצרפתי דאז ז'אן מורו דה סיישל. כיום כל אוכלוסיית סיישל מונה כ-98 אלף בני אדם בלבד.

מתוך 115 איים בארכיפלג של סיישל רק 33 הם מיושבים. האיים המתויירים ביותר הם מאהה Mahe שבו שוכנת עיר הבירה ויקטוריה, פרלין Praslin ולה דיג La Digue.

curious seychelles

טיפים כלליים

  • כל החופים באיי סיישל הם חופים ציבוריים. המשמעות היא שגם חוף השייך למלון כלשהו יהיה פתוח לכלל הציבור וניתן להגיע אליו ולהינות ממנו בדיוק כמו אורחי המלון שבתחומו הוא נמצא. בחלק מהמלונות נדרש לתאם הגעה ואפשר לבדוק את זה דרך המלון שתישנו בו.

  • לחובבי היין, ממליצה להביא יין מהבית. המחירים בסיישל גבוהים והם מאוד גבוהים כשמודבר באלכוהול איכותי. בכל המסעדות כאן ישנה אפשרות להביא בקבוק יין ולשלם דמי חליצה (בחלק אפילו לא גובים את זה).


מסלול מומלץ

ע"מ לחוות הכל מהכל ממליצה להתחיל את הטיול באי פרלין לשהייה של יומיים-שלושה, משם להמשיך במעבורת ללה דיג לשני לילות ולסיים במאהה בעוד יומיים-שלושה. אם מתחילים את הטיול בפרלין ניתן לקחת טיסה פנימית לפרלין ישר עם הנחיתה במאהה ובדרך הזו למקסם את הזמן בכל אי.

Curious seychelles

הגעה והתניידות

כל הטיסות הבינלאומיות המגיעות לסיישל נוחתות בשדה הבינלאומי בעיר ויקטוריה שבמאהה. מדובר בשדה קטן יחסית שמיד יכניס אתכם לאווירת האותנטיות. מכאן במידה ורוצים להמשיך לאחד האיים הסמוכים ניתן להשתמש באחת הדרכים להתניידות:

  • מעבורת - ישנן מעבורות בין האיים מאהה, פרלין ולה דיג. מעבורת ממאהה ללה דיג בהכרח עוברת גם בפרלין מכיוון שפרלין ולה דיג מאוד קרובים (15 דקות הפלגה). משך ההפלגה ממאהה לפרלין הוא כשעה וחצי. את הכרטיסים למעבורת מומלץ לרכוש מראש באתר (https://www.seychellesbookings.com/) ובכל מקרה לוודא שיש מעבורת ביום שאתם מתכננים לנסוע מכיוון שמספר המעבורות צומצם משמעותית בתקופת הקורונה.

  • טיסה פנימית - ישנן טיסות פנימיות שמפעילה Air Seychelles הטסות מהבירה מאהה לפרלין (אין טיסות ללה דיג). הטיסה יוצאת מהטרמינל הסמוך באותו השדה בויקטוריה.

  • טיסה פרטית במסוק - ניתן להשכיר מסוק פרטי בעלות של כ-800 יורו. המסוק יכול להגיע לכל אחד משלושת האיים.


פרלין Praslin

פרלין הוא האי השני בגודלו במדינה. מדובר באי שרובו הוא שמורת טבע והוא מהווה את המקום היחיד בעולם שבו גדלים באופן טבעי קוקוסים מזן דל מאר. קוקוסים אלה אסורים למאכל עפ"י החוק בסיישל והם בעצם פרי מוגן, זאת בשל נדירותם. קוקוס דל-מאר מבשיל במשך כ-25 שנים עד שיהיה מוכן למאכל. בפרלין ניתן לבקר בשמורה בה גדלים הקוקוסים ולשמוע הכל על הסיפור המיוחד שלהם.

האי פרלין הוא בעצם הר שסביבו כביש עוקף. הכביש אינו מעגלי אלא בעל התחלה וסוף. כאשר ההגעה מקצה אחד שלו לסופו יכולה לארוך כ-50 דקות בעלות של כ 25 יורו (מונית), דבר שכדאי לקחת בחשבון בתכנון הלינה והאטרקציות.

אנחנו התניידנו עם נהג שקיבלנו המלצה עליו והמחירים שלו היו משמעותית נמוכים בהשוואה לשאר, מוסיפה כאן את המספר שלו (זמין בוואטסאפ): דוני 248-2529950+

Praslin Seychelles

האי קוריוז Curious - זהו אי לא מיושב הנמצא צפון מזרחית לפרלין והוא ביתם של צבי ענק יבשתיים. הצבים גדלים כאן בשמורה מוגנת ומטופלים ע"י בני המקום מינקות עד בגרות. באי ניתן לבקר במסגרת טיול יום מפרלין ע"י הפלגה בסירה. ישנן מספר אופציות לטיול היומי, יום שלם כולל ארוחת צהריים ועצירות באיים שכנים וחצי יום ללא ארוחת צהריים. את הטיול ניתן לעשות בקבוצה או באופן פרטי, היתרון בטיול פרטי הוא שאפשר לבקש בסופו שיורידו אתכם באחד החופים בדרך. מעבר לצבים מדובר באי חלומי שנראה כמו גן עדן של ממש.

Curious seychelles

לינה - לנו במלון Constance Lemuria. המלון נמצא בקצה המערבי של האי, יש בו שלושה חופים מדהימים ששניים מהם צופים לשקיעה, שלוש מסעדות, בריכה מושלמת וארוחת בוקר על הים. מדובר במלון עם שירות ברמה גבוהה ויחס אישי עם נציגה זמינה בוואטסאפ לכל בקשה.


חופים מומלצים