top of page
פוסטים אחרונים בבלוג
עקבו אחרי לעוד המלצות
  • Instagram
מצאו מלון

סרי לנקה עם פעוט

בחופשת הפסח האחרונה טסנו לשבועיים לסרי לנקה עם דןדן כשהוא היה בן שנתיים וארבעה חודשים. טיול עם פעוט הוא הרפתקה חדשה ומיוחדת. אין ספק שככל שהילד גדול יותר יש יותר יעדים שמתאימים עבורו, וזה כיף לראות אותו נהנה איתנו. מצד שני זה כבר ממש לא תינוק ש"נגרר" אחרינו בעגלה אלא מישהו עם רצונות משל עצמו. בשונה מהחופשות האחרונות שעשינו עם דן הפעם בחרנו לחלק את החופשה לשתיים, כשבחלק הראשון טיילנו בטבע המדהים שיש לסרי לנקה להציע ובחלק השני נפשנו בחופים המהממים שלה.

Sri Lanka with a baby

טיפים כלליים לסרי לנקה עם תינוקות וילדים קטנים

הגנה מיתושים

הבאנו מהארץ צמיד פאראקיטו וגם תכשיר הגנה מיתושים מתאים לפעוטות. באופן כללי, לא היו המון יתושים באזורים בהם טיילנו ונעקצנו פעמים בודדות. 


אוכל

האוכל הסרי לנקי חריף. מאוד מאוד חריף. בכל פעם שהזמנו אוכל לדן ציינו מפורשות שהאוכל הוא עבור ילד קטן והדגשנו את החשיבות שלא יהיה מתובל. זה כמובן שונה כשאוכלים במקומות מתויירים ומלונות אך עדיין יצא שקיבלנו מנות מתובלות עד מאוד ולכן עדיף לוודא. באופן כללי, סרי לנקה עשירה בפירות ודן נהנה מכל המגוון. 


חיסונים

התייעצנו עם מרפאת מטיילים כחודש לפני הטיסה ובהמלצת הרופא חיסנו את דן לטיפוס הבטן. אציין שחיסונים במרפאת מטיילים רלוונטיים רק אחרי גיל שנתיים ולדעתי זה שיקול בנסיעה למדינת עולם שלישי כמו סרי לנקה. 


תרופות

התייעצנו עם רופא הילדים לפני הנסיעה וקיבלנו ממנו מרשמים לתרופות כמו טיפות אוזניים, טיפות פניסטיל, ורמוקס וכו'. 


טיטולים

מאוד ממליצה להביא מהארץ. גם מגבונים. אמנם תמיד יש סופר קרוב יחסית שניתן להגיע אליו בזמן נסיעה קצר זה עדיין לא מבטיח שתמצאו בו את המוצרים שאתם מחפשים. 

Sri Lanka with a baby

טיסות

כל הטיסות לסרי לנקה נוחתות בשדה התעופה הבינלאומי שנמצא בסמוך לעיר הבירה קולומבו. אנחנו טסנו עם קונקשן בדובאי, שיצר הפסקה טובה בין שתי הטיסות ונתן לדן את האפשרות לרוץ ולפרוק קצת אנרגיה לפני שנכנס לעוד מטוס. זו לא הפעם הראשונה שאנחנו טסים עם חברת אמירייטס והם מעולים. כן חשוב לדעת שהם לא מורידים עגלות וטיולונים בקונקשן בדובאי, לא משנה מה יגידו לכם, ולכן במידה וזה חשוב לכם חשוב להצטייד בטיולון שעולה למטוס או להשתמש בעגלות חינמיות שפזורות ברחבי השדה בדובאי.  

Sri Lanka with a Baby

מסלול ונסיעות

את המסלול המלא שלנו וטיפים כלליים לסרי לנקה ניתן לראות כאן.

אתחיל ואגיד שאתם מכירים את הילדים שלכם הכי טוב ולכן בתכנון המסלול תדעו הכי טוב מה מתאים לכם. ההמלצה שלי לטיול עם ילדים קטנים, תינוקות ופעוטות היא כן לנסות ולשמור על שגרה ולצמצם מעברים בין יעדים. אך כמובן שזה משתנה בין ילד לילד כתלות בגיל. 

בפועל בסרי לנקה לא הצלחנו להיצמד למינימום מעברים וזו הייתה הפעם הראשונה שיצאנו לטיול של שבועיים שכלל לינה בשישה מקומות שונים. למרות החשש שלנו דן זרם לאורך כל הדרך, התלהב לקבל מיטה חדשה במלונות שהגענו אליהם וישן מעולה רוב הטיול.  


הטיול בסרי לנקה כולל נסיעות ארוכות. את כל החלק הראשון של המסע שלנו העברנו עם נהג צמוד שהזמנו מראש. ביקשנו לקבל רכב עם כסא בטיחות וכך היה (טיפ - תבקשו מהנהג שלכם לצלם לכם את הכיסא בטיחות, הם לא באמת מבינים בזה ויכול להיות שיביאו לכם כיסא לא מתאים). דן לא חובב נסיעות ארוכות ולכן בימים כאלה יצאנו לדרך בזמן שחפף לתחילת שנת הצהריים כדי לצמצם את זמן הערות שלו ברכב. 

Sri Lanka with a Baby

לינה

מה שחשוב לקחת בחשבון מבחינת לינה כשמטיילים עם תינוקות ופעוטות בסרי לנקה זה בעיקר את העובדה שברוב המלונות אין מועדוני ילדים. יש בודדים אבל אם זה שיקול כדאי לקחת את זה בחשבון. מעבר לזה, בכל המלונות קיבלנו לול ללא שום בעיה ויחס מהמם מהצוות. בהרבה מהמקומות שישנו בהם הזמנו לדן דברים מחוץ לתפריט ובגדול זרמו איתנו על כל בקשה כולל רום סרוויס של חביתה ועגבניה 🙂


רפואה

כשמטיילים עם ילד קטן לוקחים בחשבון את האפשרות שיחלה. סרי לנקה היא מדינת עולם שלישי ולמרות שהיא מאוד מתויירת, אם באמת נדרש טיפול בבית חולים האפשרות הזאת קיימת רק בקולומבו. זו מדינה קטנה יחסית ולכן קולומבו היא בכל מקרה במרחק נסיעה סביר יחסית אבל זה שיקול שכדאי לקחת בחשבון.

כן אציין שהפעלנו את הביטוח הרפואי במהלך הטיול עבורונו וקיבלנו מענה מהיר, רופא שהגיע תוך שעות בודדות למלון עם הציוד הנדרש ותרופות מרשם. 

Sri Lanka with a Baby

בייביסיטר נני בסרי לנקה

אני אתחיל ואגיד שאין כמו טיול עם נני צמודה אבל זה מובן לגמרי שזה גם סובייקטיבי ולא בהכרח מתאים לכולם. יצא לנו לטייל במספר יעדים בהם נעזרנו בבייביסיטר ברמה כזו או אחרת וסרי לנקה לא הייתה יוצאת דופן. 

לפני הטיסה חיפשתי המלצות בקבוצות של ישראלים, מכיוון שסרי לנקה היא יעד של גולשים, הרבה משפחות מגיעות עם ילדים ונעזרות במטפלות מקומיות בזמן החופשה. זה לרוב סידור שהוא נפוץ יותר באזור החופים ולכן לא היה פשוט למצוא מישהי שתוכל להצטרף אלינו ולטייל איתנו בכל היעדים.

לבסוף מצאנו את מהיקה, שהייתה מעל ומעבר לכל הציפיות והומלצה על ידי המון משפחות של ישראלים שהרעיפו עליה שבחים. 

היא הסכימה להצטרף אלינו לכל הטיול כאשר דאגנו לה ללינה והוצאות של נסיעות וארוחות במהלך כל הימים. מהיקה מעבר לכך שהיא אמא היא מקצוענית אמיתית, רגישה וקשובה ודן פשוט התאהב בה תוך ימים בודדים. נעזרנו בה במהלך היום לטובת שעות שנת הצהריים, לטובת טיולים שידענו שפחות מתאימים לדן, היא גם הצטרפה אלינו לחלק מהפעילויות כדי לתת עוד יד ולעזור עם דן וגם הגיע בשעות הערב כדי שנוכל לצאת. סגרנו איתה עוד מהארץ את המסגרת הכללית ושילמנו לה לפי שעה.  Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page