top of page
פוסטים אחרונים בבלוג
עקבו אחרי לעוד המלצות
  • Instagram
מצאו מלון

פרננדו דה נורוניה - האי הסודי של ברזיל

האי Fernando de Noronha נמצא צפון מזרחית לברזיל. חציו הוא שמורת טבע, הוא עשיר בנופים וחופים מדהימים שנחשבים ליפים בברזיל, אחד מהם אף הוכתר שנה רביעית ברצף לחוף היפה ביותר בברזיל. כמות התיירים הנכנסים לאי מוגבלת ובכל יום מתאפשרת כניסה של עד 420 אנשים.

פרננדו דה נורוניה ברזיל

הגעה

אל האי מגיעים בטיסה מהעיר רסיפה. ישנן 3 טיסות ביום (מטוסים דיי קטנים). בכניסה אל האי נדרשים לשלם אגרת שהייה עפ"י מספר הימים. המחיר אינו לינארי ומחיר כל יום עולה ככל ששוהים יותר זמן באי. אנחנו היינו 5 ימים ושילמנו כ-360 ריאל לאדם (317 ש"ח). ניתן לבצע את התשלום באינטרנט טרם ההגעה ולקצר בכך תהליכים בשדה התעופה.


מנהלות

חצי משטח האי מוגדר שמורת טבע לאומית שהכניסה אליה הינה בתשלום. התשלום נעשה בכמה נק' באי שם מנפיקים כרטיס אורח ואיתו נכנסים לחופים ולאתרים בשטח השמורה. אמנם לא כל החופים של האי הם בשמורה אך היפים שבהם בהחלט כן. בנוסף, ישנם 4 אתרים שהכניסה אליהם היא בהרשמה מראש. ההרשמה נפתחת כל יום בשעה 15:00 במרכז TAMAR וכדאי להגיע ביום הראשון ולהירשם לימים הבאים כי המקומות המבוקשים מתמלאים מהר יחסית.

פרננדו דה נורוניה ברזיל

לינה

באי מספר מלונות קטנים (פוסאדות) והוסטלים. המקומות במלונות הטובים באמת נגמרים מהר ולכן כדאי להזמין מראש. אנחנו לנו ב- Pousada Maravilha שנחשבת לטובה באי.

אמרנו מראש שאנחנו מגיעים לירח דבש וקיבלנו שמפניה לחדר, ארוחת ערב במסעדה של המלון (שהיא גם המסעדה הטובה ביותר באי) ומסג' של 60 דקות. אין ספק שהמלון יקר בכמה רמות מהשאר אבל בהחלט מקבלים תמורה הולמת למחיר. השירות הוא בלתי מתפשר והתחושה היא שכל בקשה ולו הקטנה ביותר נענית תוך דקות. ארוחת הבוקר במלון הייתה הטובה ביותר שאכלנו בברזיל, מאוד מגוונת ועשירה.

פרננדו דה נורוניה ברזיל

התניידות באי

באי ישנן מספר אפשרויות להתניידות. הכביש הראשי (והיחיד) באי אורכו כשבעה קילומטרים ועליו עיקר התנועה. רוב החופים והאתרים הינם הסתעפויות של דרכי עפר שיוצאות מהכביש הראשי. באי ישנן מוניות ואוטובוסים אך הם פועלים על הכבישים הראשיים בלבד. כתוצאה מכך רוב התיירים בוחרים באפשרות של השכרת רכבי באגי או ג'יפים שעלותם נעה בין 300 ל- 700 ריאל ליום. אנחנו ביקרנו באי בשבוע עמוס תיירים עקב חג לאומי בברזיל שחל באותו השבוע, לא נותר אף לא באגי אחד פנוי ולכן השכרנו רכב. ההשכרה הקלה מאוד על ההתניידות ולדעתי הכרחית.


מסעדות

במלון קיבלנו רשימה של מסעדות מומלצות באי, לחלקן כדאי להזמין מקום מראש. הטיפ הוא ללכת על המומלצים, לא בהכרח ע"י המלון אבל כן כדאי לבדוק דירוג בגוגל. יצא לנו להיכנס למקום בצורה אקראית והתאכזבנו מאוד מרמת האוכל.

  • המסעדה הטובה ביותר באי פרננדו (וגם היקרה ביותר) היא המסעדה במלון Pousada Maravilha, מסעדת שף עם מנות טעימות להפליא. אכלנו שם מספר פעמים ארוחות צהריים וערב ואין מנה שלא אהבנו.

  • מסעדת Xica da Silva שהייתה טעימה מאוד ובאווירה מעט פחות פאנסית.

  • מסעדת Varanda מומלצת מאוד. כדאי להזמין מקום מראש

פרננדו דה נורוניה ברזיל

כללי

  • כדאי לקחת בחשבון שהמחירים באי הם גבוהים, גם יחסית לשאר ברזיל

  • אין חיי לילה בכלל. יש בר אחד שהוא תכלס בר מסעדה. מעבר לזה רק מסעדות עם הופעות חיות בערב.

  • אין קניות - יש כמה חנויות קטנות אבל המבחר קטן והמחירים לא משתלמים.

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page